Schepen zijn versleept bij LuytUitgegeven op 08-02-2018 om 14:42 |
link |
bewaar |
printDEN OEVER - Met de eigen sleepboot heeft Luyt donderdag de drie resterende schepen versleept naar andere ligplaatsen in de haven. Dit op bevel van de gemeente Hollands Kroon opdat de aannemer verder kan met de aanleg van de nieuwe kade.
Gezicht vanaf de afslag, de hoek is nu leeg.
Luyt heeft voor de werkzaamheden stroom nodig uit de grote zwarte kast op de hoek van de haven. Deze voorzieningen zijn er elders niet in deze sterkte aanwezig op de haven, de blauwe kasten zijn te licht voor de zware machines. Ook de zware rollende machines zoals de hijskraan kunnen niet overal op de haven worden ingezet. Mocht het zo zijn dat er een aggregaat gehuurd moet worden dan wordt het bedrijf op extra kosten getrakteerd.
In een artikel zojuist hieronder geplaatst leest u een bericht op de maritieme krant Schuttevaar.nl. Luyt zegt daarin nu zelfs bang voor sluiting van het bedrijf op de haven te zijn. In tegenstelling tot de verwachtte arbeidsplaatsen in het project Waddenpoort dreigen er nu juist banen verloren te gaan. Een ramp voor de lokale economie en de vissers die aangewezen zijn op dit bedrijf.
Heeft u behoefte om te reageren op deze ontwikkelingen in Den Oever dan kunt u reageren in de rubriek columns door HIER TE KLIKKEN
Let op, wel netjes houden.