Nieuwe column van PinkUitgegeven op 15-07-2022 om 12:20 |
link |
bewaar |
printEén zwaluw maakt nog geen zomer
Het belooft nogal warm te worden komende week, als we de voorspellers moeten geloven. Nu was ik daar ook al van overtuigd door de hoeveelheid zwaluwen die momenteel boven het huis hun bochtjes vliegen. Eén zwaluw maakt nog geen zomer, maar het zijn er tientallen, zo niet meer.
In de avond, als het gaat schemeren, zoeken ze hun slaapplekje weer op en wordt hun plaats ingenomen door een vergelijkbaar aantal vleermuizen. De vleermuizen dansen dezelfde figuren in de lucht als de zwaluwen, alleen een stuk lager bij de grond. Woensdagavond hingen er zelfs drie op hun kop aan het raamkozijn van de slaapkamer van mijn jongste zoon, dat was wel even een gek gezicht. Ik heb sinds 2 jaar een vleermuizenkast in de tuin hangen, maar heb geen idee of die bewoond is. Ik zie in ieder geval niets. Misschien dat iemand mij kan vertellen waaraan ik dat zou kunnen zien?
De vleermuizen en de zwaluwen hebben hetzelfde dieet, daarom vliegen ze waarschijnlijk ook dezelfde patronen, ze eten de insecten uit de lucht. Blijkbaar is er veel te eten in de lucht boven onze tuin. Ik ga er maar vanuit dat dat een goed teken is.
Lees verder...