Eerste workshop vishuid looien geslaagdUitgegeven op 22-05-2022 om 11:44 |
link |
bewaar |
printSTROE - In Wieringer eilandmuseum Jan Lont worden workshops vishuid looien gegeven. De eerste dag was al meteen volgeboekt. 's Morgens waren tongvelletjes opgehaald in Den Oever bij de verse vismarkt en de kabeljauwvellen waren voor de workshop bewaard, vacuüm getrokken en in de diepvries gedaan door Viscentre 't Wad. Als dat geen Wieringer visleer wordt!
Terwijl de kippen rond de tafels scharrelden, werden huidjes van kabeljauw en tong schoongemaakt om daarna te kunnen looien.
Voor de workshop stond oorspronkelijk 1½ uur, maar dat bleek nogal uit te lopen.
Goed om te weten voor diegenen die na het lezen van dit bericht ook zelf aan de slag willen. Er zijn nog drie plaatsen vrij op zaterdag 18 juni; aanvang 13:30 uur. Je kunt danmeteen de tentoonstelling over visleer bekijken en ook de film over hetzelfde onderwerp. Kosten 5 euro voor de workshop en 5 euro voor de entree. Als je meteen lid wordt betaal je € 17,50 met een gratis workshop! Opgave
keesirishos@gmail.com.