Nieuwbouw en vergroting gemaal De HoelmUitgegeven op 05-05-2022 om 13:00 |
link |
bewaar |
printWESTERLAND - Gemaal De Hoelm bedient de polder Hoelmerkoog. Het gemaalgebouw stamt uit 1940. Het gemaal heeft het einde van de technische levensduur bereikt. Daarom is besloten het huidige gemaal te vervangen door een nieuw gemaal.
Ook vervangt Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier in de polder een aantal stuwen. Dit worden geautomatiseerde klepstuwen. Deze 'communiceren' in een gebiedsregeling met het gemaal over de waterstanden ter plaatse, zodat het waterbeheer in het gebied optimaler gestuurd kan worden. Tot slot: het gemaal krijgt een visvriendelijke pompinstallatie en een vispassage.
Het voornemen was om dit gemaal te vervangen in 2021. Echter door capaciteitsgebrek is de realisatie een jaar uitgesteld. Dat kan het oude gemaal prima hebben. Als een gemaal geen uitstel meer kan hebben, krijgt hij voorrang. Dat was hier niet het geval. De verwachting is om in 2022 te starten met de realisatie. Tijdens de bouwwerkzaamheden zal een mobiele maalinstallatie de bemaling overnemen. Immers, ten tijde van sloop en nieuwbouw moet de polder wel bemalen blijven worden.
Bron:
Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier