Nieuws van de ZeeVerse VismarktUitgegeven op 21-05-2019 om 21:04 |
link |
bewaar |
printDEN OEVER - Deze week hebben we schelvis in de aanbieding!
Schelvis is een heerlijke vis, die verfijnder is dan kabeljauw. Helaas is schelvis niet zo bekend bij het grote publiek en dat is jammer. In Engeland daarentegen zijn ze gek van Haddock, zoals schelvis daar heet.
De rug is donkergroen-bruin, de flanken zijn zilverwit en de buik is wit. De maximale lengte is 1,1 meter. Net als de meeste kabeljauwachtige is de schelvis gemakkelijk te herkennen aan de 3 rugvinnen. En een nog makkelijker herkenningspunt: aan weerskanten zit, onder de eerste rugvin, een zwarte vlek, de 'Petrusduim'.
De vis heeft een karakteristieke ‘duimdruk’ op beide flanken die aan de heilige Petrus wordt toegedicht. De vis werd zo getekend omdat hij de heilige wat geld gaf om belasting te betalen. Dit verhaal is onmogelijk aangezien de vis niet in de zee van Galilea is aangetroffen.
Het vlees van de schelvis is zacht, licht van kleur en fijn van smaak. Schelvis kan goed worden gebakken, gefrituurd of gestoofd. Het visvlees is los van structuur, daarom moet men voorzichtig met het vlees omgaan.
Schelvis € 7.50 per kilo
Klik op bovenstaande blauwe knop om de aanbieding te bestellen.