Het programma van de CultuurschuurUitgegeven op 03-05-2019 om 13:46 |
link |
bewaar |
printWIERINGERWERF - Het eerste weekend zonder speciale activiteiten in de Cultuurschuur, Loggersplein 1, breekt aan. De expositie deze maand is van maritiem schilder Frans Visser uit Den Oever. Onder de titel 'met de wind in de zeilen' toont hij het zeilende deel van zijn werk. De expositie is aangevuld met beeldhouwwerken van Ted Moelker en Eggo de Roode.
Loop op zaterdagmiddag eens rustig bij het Genootschap voor de Geschiedenis van de Wieringermeer binnen. Altijd een warme ontvangst met koffie en koekje en vaak interessante gesprekken om te beluisteren of aan deel te nemen.
Nieuw in de Cultuurschuur zijn elke maandag een dyslexiedeskundige en vanaf 21 mei een cursus ontspanningsmassage georganiseerd door de Omring.
Ondertussen maakt de Cultuurschuur zich op om dit seizoen af te sluiten met nog een paar heel grote evenementen. Allereerst zijn we gastheer voor de Binnenroute, het culturele spektakel van Stichting Cultuur Binnen de Dijken op 19 mei aanstaande.
Volgende maand staan de rommelmarkt van de stichting AED op het programma op 15 en 16 juni en Wieringerwerf op Wielen doet de Cultuurschuur aan op 30 juni. Datums om alvast in de agenda te zetten.
Meer informatie op de pagina
Op stap.
Klik hier voor de complete agenda van de Cultuurschuur.
Expositie 'Met de wind in de zeilen'
'Met de wind in de zeilen' is het thema van de expositie in de maand mei.
Vanaf 4 mei staan de zeilen bol in de Cultuurschuur. Frans Visser, al sinds 1962 woonachtig in Den Oever, is helemaal vertrouwd met het water en de wind. Hij is zo verknocht aan de scheepvaart dat hij na zijn werkzame leven de maritieme wereld aan het schilderdoek ging toevertrouwen. Bij de Vatropse school werd hij al snel een schilder met een eigen verhaal en een eigen beeldtaal. Zijn kwaststreken, gevoel voor kleur en compositie, maar bovenal zijn kennis van de zee en de schepen maken zijn werk een lust voor het oog. In deze expositie is gekozen om alleen de zeilboten te exposeren, omdat deze mooi samengaan met de 'zeilen' van beeldhouwers Ted Moelker en Eggo de Roode uit de Wieringermeer.
Ook deze kunstenaars 'hebben' iets met de maritieme wereld; de reden om de schoonheid van de bolling in het zeil te willen vatten in een beeld van steen of hout.
De expositie is elke dag te bezichtigen van 8:00 tot 20:00 uur en in het weekend van 10:00 tot 16:00 uur. De opening van de tentoonstelling is op 4 mei om 15:00 uur en is vrij toegankelijk. Op 4 en 5 mei is er bovendien een prachtige combinatie te maken met een bezoek aan de fototentoonstelling van Fotoclub Het Derde Oog in de Theaterzaal.