KOLHORN - In Kolhorn organiseerde Ruud Vader, zoon van Bram Vader de beroemde en bekende Kermisreiziger die veel in onze gemeente met zijn spullen ter vermaak kwam, een orgeldag met antieke draai- en Kermisorgels.
Jan Boon, toetsenist van het bekende duo 'De Helderse Jantjes' kon niet ontbreken op deze dag.
Edwin Wittink reisde af naar het mooie dorpje om daar te luisteren en te kijken. Edwin maakte voor ons een fotoserie. Hij kwam ook Jan Boon tegen. Jan trad vroeger vaak op in de Aurora Bar tijdens de Kermis. Hij is uitgenodigd om in Beachbar Brandend Zand op te treden met zijn Helderse Jantjes. Niet toevallig dat Jan er was, u kunt hem regelmatig zien op markten en Kermissen met zijn draaiorgel 'De Paardekop'.
Volle bak met liefhebbers. Ruud Vader legt Edwin iets uit terwijl hij naar één van zijn vele mooie en kostbare orgels wijst. Ruud is nu bekend van de toiletwagens welke hij verhuurd in het hele land. Ruud is dan ook heel eerlijk; "Geld stinkt!" De schuur waarin de kostbare orgels staan is geklimatiseerd. Moeder Vader verkocht bonnen die men in kon wisselen voor koffie en snert. Fotografie Edwin Wittink. Paalzitten tijdens de Kermis van 1977. Op de achtergrond het Reuzenrad van Bram Vader.