Bestuur Beter Wonen last vergadering af
Uitgegeven op 02-02-2009 om 17:29  |  link  |  bewaar  |  print

WIERINGEN - Het bestuur van de woningbouwvereniging Beter Wonen heeft de geplande vergadering van dinsdag 3 februari afgelast. Op de website zijn een aantal niet onderbouwde redenen geplaatst. Het bestuur is het er niet mee eens dat er volmachten worden opgehaald bij huurders. Leden beramen zich vanavond om wel morgen een vergadering te laten plaatsvinden, desnoods zonder bestuur.

Volgens andere bij ons bekende bronnen wordt het de bestuurders te heet onder de voeten. Bezorgd lid en beoogd kandidaat Nils Luijt verklaarde onze verslaggever het volgende:

"Het is meneer R.T.B Visser te heet onder de voeten geworden omdat de meerderheid van de huurders en leden van Beter Wonen een volmacht hebben getekend voor zijn ontslag. Nu komt hij wederom met een list en bedrog verhaal. Het Centraal Fonds Volkshuisvesting (onderdeel van VROM) zal komende woensdag een onderzoek starten naar de bestuursbesluiten die genomen zijn onder het bewind van R.T.B. Visser".

Verder wist de heer Luijt ons te melden dat volgens de heer Visser de handtekeningen inzamelaars intimiderend overkomen. Dit is volgens Luijt absoluut niet het geval. Ook heeft de heer Luijt ons een e-mail doorgezonden die de heer Visser aan de heer Peters heeft verzonden. De heer Visser spreekt in deze mail over "de onderwereld" doelend op leden en mensen die zich voor deze oude Wieringer vereniging inzetten. De perikelen rondom de woningbouwvereniging zullen nog wel even voortduren.

Hieronder is de volmacht geplaatst welke volgens de heer Visser mede de reden is om de vergadering af te gelasten;

Volmacht Actie HBV

HUURDERS VAN EEN WONING VAN BETER WONEN LET OP UW ZAAK !!

De voorzitter a.i. van Beter Wonen, heer R.T.B. Visser stelt op de ledenvergadering van
3 februari voor om voortaan het besturen van onze vereniging over te laten aan zeer wel doorgeleerden weledelgestrenge heren. Willen wij dit, nemen wij dit?
NEE !
Onze vereniging heeft in 75 jaar tijd goed geboerd met vrijwilligers en nu ineens moet Beter Wonen door professionals gerund worden. Daar steekt wat achter…. En dat gaat ons geld kosten, heel veel geld, dat beloof ik u. Een paar voorbeelden:
* In het voorjaar van 2008 kreeg iedere huurder een brief met de mededeling dat de maximale huurverhoging in rekening zou worden gebracht, want Beter Wonen had het afgelopen jaar verlies gemaakt. Toen op 4 juni de jaarrekening gepresenteerd werd, bleek dat Beter Wonen winst had gemaakt ! Verhaal halen bij de heer Visser leverde de toezegging op: “Wij komen er bij alle leden op terug.” Nooit gedaan.
* Zonder ook maar iemand anders daarvan in kennis te stellen en vooral op onjuiste gronden, trekt de heer Visser op 8 oktober 2007 de bouwaanvraag in voor woningen bij Kapellehof in Den Oever en laat in het voorjaar van 2008 de hele blok plat gooien. Vier dagen er voor, op 4 oktober 2007, had Rob Peeters net zijn hielen gelicht en dan dit debacle. Een schadepost van om en nabij vier miljoen euro. (bedrijfswaarde plus kosten). Ingetrokken terwijl nog geen nieuw bouwplan voorhanden was.
* Het grootste verwijt van ondeugdelijk besturen is de planopvatting van de heer Visser om op de plek, waar eerder bejaardenwoningen stonden naast Kapellehof, ook een aantal koopappartementen te gaan bouwen. Dat mag niet, dat kan niet, en dat hebben we ook zo met elkaar afgesproken in het beleidsplan wat wij als leden goedgekeurd hebben voor de periode 2007-2011.

Als de nu voorgestelde bestuurders, van buiten onze gemeente, onze vereniging gaan besturen, loopt het net zo af als met het “WieringerRandmeer”. We raken de zeggenschap volledig kwijt. Daarom moet het roer bij Beter Wonen faliekant om. De voorgenomen statuten wijziging was een opmaat naar een Stichtingsvorm waar leden al helemaal niets meer te zeggen hebben.

MACHTIGING ex art. 2:38 lid 4 BW

Hierbij machtigt ondergetekende Piet Luyt, met recht van substitutie, om wanneer overgegaan zal worden tot stemming over het ontslag van de heer R.T.B. Visser als bestuurder van Beter Wonen, om voor dat ontslag te stemmen.

Tevens machtig ik de Piet Luyt, met recht van substitutie, wanneer overgegaan zal worden tot het benoemen van de voorgedragen bestuurders, de heren R. Peeters en P. Prins, om die bij voorrang te kiezen dan wel te benoemen in het bestuur van Beter Wonen. Beide heren hebben in het verleden bewezen hun hart voor Beter Wonen op de goede plaats te hebben.

(bron, website huurders belangen vereniging wieringen)
(advertentie)
Uw warme bakker!
Actueel...
10-07-2020 Onderzoeksresultaten toekomst agrarische sector
10-07-2020 100 Woorden
10-07-2020 Provincie helpt met 10 miljoen voor cultuur
10-07-2020 Zomerse animatie van Wooncompagnie
10-07-2020 Aanvraag urgentievergunning huurwoning via de gemeente
10-07-2020 Informatiemiddag Thuishuis Winkel
10-07-2020 Weekend agenda
09-07-2020 Hulp nodig bij onze dienstverlening? Schrijft u zich in voor onze online uitleg
09-07-2020 Samen sterk voor vervolg Texel Academy
09-07-2020 Dankzij Rabobank een lekker bakkie bij Zweefvliegcentrum Noordkop
09-07-2020 Cliëntervaringsonderzoek Wmo en Jeugdwet, doet u mee?
09-07-2020 Minder toeristenbelasting als gevolg van corona
09-07-2020 Collecte Hersenstichting verbreekt record
09-07-2020 Ruim helft Nederlanders meer moeite met vaste lasten
09-07-2020 Kerknieuws
09-07-2020 Ook de dorpskermis wordt moeilijk uitvoerbaar, kan helaas niet met de opgelegde regels
09-07-2020 Foto van het weekend
08-07-2020 IJssalon Vidaro, nieuw in Hippolytushoef
08-07-2020 Kras op de auto, fietser rijdt door
08-07-2020 Ingezonden artikel
08-07-2020 Verkeersmaatregelen in Plan Noord
08-07-2020 In de zomervakantie bijdragen aan een beter klimaat
08-07-2020 Nieuwbouw werf en veiligheid Wieringerwerf gereed
08-07-2020 Maak er met NIX deze zomer een feestje van
08-07-2020 Laatste raadsvergadering voor het zomerreces
08-07-2020 Overleden Jos Klaassen
08-07-2020 We zetten een trouwe adverteerder in het zonnetje
08-07-2020 Nieuws van de ZeeVerse Vismarkt
07-07-2020 Registratie vermiste dieren stopt
07-07-2020 Eikenprocessierups ook in Hollands Kroon
(advertentie)
Occasions
Toyota Auris TS 1.8 Hybrid Lease Pro
€ 15.445,-

Citroen C3 1.6 e-HDi Airdream
€ 5.445,-

Algemeen nieuws:
Algemeen internetnieuws:
Algemeen wetenschapsnieuws:
Wieringer historie:
Vergadering op hoog niveau - Klik op de foto voor een grotere versie en meer informatie...